poniedziałek, 27 października 2014

Puszcza Bolimowska w jesiennej szacie [Zdjęcia]

Wspaniałe szlaki rowerowe,  konne spektakularne cuda natury, niedostępne zamki i urocze miasteczka - to wszystko jest dostępne na wyciągniecie dłoni. Polska złota jesień zachęca do wyjazdów i spacerów po lasach i parkach. Coraz krótsze dni wpływaj na nasze samopoczucie, nie siedźmy więc w domu, korzystajmy z możliwości  utrzymania się w dobrej formie przez cały rok. 
Puszcza Bolimowska w jesiennej szacie - ziemia łódzka fot. Dariusz Marek Gierej
Puszcza Bolimowska w jesiennej szacie - ziemia łódzka fot. Dariusz Marek Gierej

Nie musimy kupować drogich biletów w biurach turystycznych, aby korzystając z uroków jesieni, odkrywać kolejne urocze miejsca Ziemi Łódzkiej. Wystarczy wsiąść do samochodu, czy  pociągu i wybrać się do miejsca, w którym chcemy odpocząć i zregenerować swoje siły.
  
Sam jestem znakomitym  tego przykładem. Korzystając  z zaproszenia Pana Marszałka, zupełnie przypadkowo wybrałem się z wytrawną grupą Łodzian oraz świetnymi przewodnikami  PTTK do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Mimo wielu widocznych, nieciekawych akcentów naszych czasów, Bolimowski Park Krajobrazowy zasługuje na szczególną uwagę. Wraz z przecinającą ją doliną fantastycznie wijącej się Rawki, krainą bobrów, łosi, saren, lasy polany i otaczającymi ubogimi polami, rozsianymi starymi puszczańskimi wioskami stanowi prawdziwą enklawę dla spragnionych ciszy i spokoju. Liczne zaś stadniny koni, pozwolą chętnym podróży w siodle, posmakować bezpośredniego kontakt u z przyrodą.

Link do zdjęć: Puszcza Bolimowska   

Kontakt z autorem: dm.gierej@gmail.com