piątek, 16 stycznia 2015

Kolejny dramat rodziny spowodowany przez urzędników MOPS


Urzędnicy MOPS spowodowali kolejny dramat, rozdzielając siłą siedmioosobową rodzinę ..Jak informuje FAKT.pl, młodym rodzicom z Wałbrzycha odebrano piątkę dzieci.  Najstarsza dziewczynka, ma dopiero 7 lat, a najmłodszy chłopczyk zaledwie 5 miesięcy. Dlaczego doszło do takiego koszmaru? Dzieci zostały odebrane, bo rodzice, choć uczciwi i starający się o dobro swoich dzieci, są... biedni!


fot. Krzysztof Białoskórski

Inicjatywa poselska była, ale fundacja "Razem Lepiej" i społeczeństwo nie doczekało się ustawy przeciw rozdzielaniu polskich rodzin z powodu biedy (odbieraniu rodzicom dzieci) fot. Krzysztof Białoskórski


Angelika i Mariusz Smykowscy z Wałbrzycha (dolnośląskie) od zawsze marzyli o dużej, kochającej się rodzinie. I chociaż to bardzo młodzi ludzie, parą są już od 7 lat. W ich wspólnym domu nigdy się nie przelewało, ale nie brakowało w nim miłości i ciepła. Urzędnicy zaś zarzucają rodzicom zaniedbywanie  obowiązków, co w rzeczywistości nie miało miejsca.
Czytaj cały materiał o patologii Miejski ego Ośrodka  Pomocy Społecznej z Wałbrzycha pt. " Zabrali nam dzieci, bo jesteśmy biedni",  opublikowany przez FAKT.pl

Konferencja prasowa z inicjatywy poselskiej Solidarnej Polski przeciw rozdzielaniu polskich rodzin z powodu biedy
W dniu 27.11.2013 r. o godzinie 13:00 odbyła się konferencja prasowa inicjatywy poselskiej Solidarnej Polski, przeciw rozdzielaniu polskich rodzin z powodu biedy (odbieraniu rodzicom dzieci). Udział w niej wzięli Arkadiusz Mularczyk (SP), Tadeusz Cymański (poseł do PE, SP), pokrzywdzeni przez prawo rodzice, którym odebrano dzieci z powodu biedy oraz Fundacja "Razem Lepiej"
Zapis z konferencji można obejrzeć TUTAJ.

Pięć tysięcy dla domu dziecka lub rodziny zastępczej

Fundacja "Razem Lepiej" od szeregu lat alarmuje o nieprawidłowościach w pomocy społecznej, która to instytucja bez uzasadnienia i opamiętania  niszczy rodziny, odbierając  dzieci.  Mimo że do obowiązków pomocy społecznej  należy pomaganie ludziom będącym w potrzebie, urzędnicy kierują  wnioski do sądu o odbieranie dzieci z kochających się rodzin, mających problemy z pracą. Urzędnicy zrobią wszystko, aby rodzinie nie udzielić pomocy, bo za dzieckiem skierowanym do domu dziecka, czy też rodziny zastępczej, z naszej kieszeni będzie przekazywane pięć tysięcy złotych,  a  częstokroć nawet więcej. 

Od nas wszystkich zależy, czy ta patologia będzie trwała nadal   
   
Poświęć kilka sekund  i wypełnij ankietę, na temat odbierania dzieci, co umożliwi Fundacji "Razem Lepiej" złożenie projektu obywatelskiego do parlamentu,  jakim jest Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza. 
Wejdź na link i wypełnij ankietę: