sobota, 24 października 2015

Cechy prawdziwego mężczyzny

Myślicie, że jesteśmy jeszcze w stanie wyróżnić cechy typowe dla mężczyzn i dla kobiet? Czy może już tak mocno brniemy w tę całą równość płci, że wkrótce nazywanie kogoś męskim czy kobiecą będzie olbrzymim nietaktem? Ostatnio miałam podobną sytuację, kiedy wspomniałam o tym, że zalotka jest dla kobiet, a młotek i gwoździe dla mężczyzn. To były oczywiście tylko pewne symbole. Pewna pani napisała, że się z tym nie zgadza i każdy powinien robić to, co chce. Tak, to bardzo dobre, że ludzie mogą czuć się swobodnie z samym sobą, ale czy odrzucanie wszystkich norm i tradycji jest na pewno drogą do wolności? To pytanie zostawiam otwarte i pewnie jeszcze nie raz poruszę ten temat na blogu. Wracając, facet używający zalotki nie jest męski. Jest to karykatura mężczyzny i piszę to z pełną odpowiedzialnością, bo bycie to tolerancyjnym to jedno, a wywracanie świata do góry nogami to drugie, ale nie o to mi dzisiaj chodzi. W związku z tym, że uważam się za kobiecą kobietę i z dumą pielęgnuję swoje kobiece cechy, postanowiłam wyodrębnić kilka podstawowych cech wymarzonego mężczyzny dla kobiet podobnych do mnie. Mamy Dzień Mężczyzny, więc wysławiajmy dziś prawdziwą męskość, której kryzys obchodzimy każdego innego dnia.


Zdjęcie:  http://karolinabaszak.com/cechy-prawdziwego-mezczyzny/


Odpowiedzialność – prawdziwy facet twardo stąpa po ziemi i ponosi konsekwencje swoich czynów. Jest świadomy tego co robi i jest odpowiedzialny. Nie ucieka od problemów, nie ucieka od skutków. Bierze to wszystko na klatę i naprawia jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli jest z kobietą, pomaga jej również odnaleźć się w trudnej sytuacji.

Stanowczość – mężczyzna powinien być stanowczy. Jako kobieta, jestem często uległa, zmieniam zdanie pod względem nastrojów i szukam potwierdzenia. W związku z tym aby dopełnić tę cechę potrzebuję zdecydowania u mężczyzny. Nie oznacza to, że jestem życiową ofiarą i nie poradzę sobie sama. Oznacza to tylko tyle, że męska stanowczość dopełni moje niezdecydowanie.

Oparcie – cecha ściśle związana z odpowiedzialnością. Drogie panie, czy wyobrażacie sobie kogoś bardziej atrakcyjnego od mężczyzny, który jest dla was solidnym oparciem, niezłomnym wręcz? Ktoś, kto niemal w rycerski sposób będzie bronił Was, a kiedyś Waszej rodziny? Ktoś kto nie podda się przeciwnościom i zapewni kobiecie poczucie bezpieczeństwa i pewność, że będzie o nią walczył niezależnie od tego kto i co stanie im na drodze. Ktoś, komu nawet może i zdarzy się popełnić błąd, ale wszystko z troski i chęci walki o Wasze dobro.

Uczciwość – cecha ściśle związana z prawdomównością, prawdą, szczerością. Totalne przeciwieństwo dwóch lewych rąk do działania, do życia. Lewizna w ogóle ma negatywny wydźwięk. Weźmy przykładowo lewego pracownika lub lewe papiery. Bycie człowiekiem prawym oznacza przestrzeganie prawa, życie według określonych zasad, a która z nas chciałaby faceta bez zasad? Żadna. Chcemy szlachetności. Generalnie już ta trzecia cecha w połączeniu z pozostałymi trzema rysuje nam obraz mężczyzny jak ze snów. Szczery, wierny, odpowiedzialny mężczyzna, który zadba o nasze bezpieczeństwo. Żyć, nie umierać.

Zaradność – gdybym zadała paniom pytanie: czy chciałybyście żyć z mężczyzną, który nie jest w stanie utrzymać Waszej rodziny w momencie kiedy same nie możecie pracować? Co byście odpowiedziały? I proszę odłóżmy na bok wszelkie wyjątki, odstępstwa od reguł. Załóżmy, że pytam tak ogólnie. Nie chodzi tu o gromadzenie Bóg wie jakiego majątku na koncie, a zwyczajnie o zadbanie o materialne potrzebny rodziny. Zaradność życiowa to bardzo istotna cecha. Bez niej mężczyzna traci w oczach kobiecej kobiety, nawet tej silnej, która również sama jest w jakiś sposób zaradna.Inteligencja

Inteligencja – to nie tylko cecha, która pozwala mężczyźnie dążyć do mądrości, ale również umiejętność odnajdywania się w różnych sytuacjach. Wyobraźmy sobie najprostszą z możliwych sytuacji: randkę kobiety i mężczyzny, który stara się zaimponować jej opowiadając ciekawe i zabawne historie z jego życia. Nie raz zdarzało mi się być świadkiem takich rozmów, gdzie facet w prymitywny wręcz sposób opowiada dziewczynie wulgarne żarty. Żenada i brak taktu. Jeśli mężczyzna nie potrafi odmówić sobie chamskiego humoru w obecności kobiety to może jednak nie jest tak inteligentny jak mu się wydaje.

Schludność – mężczyzna za swojego młodego życia powinien posiąść tę zwykłą umiejętność jaką jest dbanie o siebie. Jeśli potrafi dobierać obuwie do garnituru i wiedzieć, kiedy należy skrócić spodnie u krawcowej, należy na kolanach podziękować za takiego mężczyznę, Jemu, tam na górze. Oczywiście tylko wtedy, kiedy ma również pozostałe 5 cech ;) Ale dobrze, nie wybiegajmy aż tak daleko, bo w schludności nie o to chodzi. Raczej mówię tu po byciu czystym i pachnącym, zadbanym. Mężczyzna, który nie wie, kiedy nadeszła pora umycia się i zmiany koszulki powinien być świadomy tego, że odniósł w swym życiu porażkę.

Pomocna dłoń – jest wiele cech, rzeczy, czynności, które zdecydowanie lepiej wykonują kobiety. Przykładem może być sprzątanie, prasowanie. Kobieta jest w tym dokładniejsza, zauważa więcej szczegółów. Nie oznacza to, że mężczyzna sprzątać nie powinien, bo jest do tego fizycznie i umysłowo niezdolny. Oznacza to tylko tyle, że kobiety robią to lepiej. W każdym razie zmierzam do tego, że nawet jeśli są sprawy, którymi w domu, zajmuje się kobieta, mężczyzna powinien służyć jej pomocą. Przykładowo, wykonać określone zadania, o które poprosi go kobieta zajmując się w tym czasie czymś innym.

Troskliwość – cecha, która jest zwieńczeniem i dopełnieniem reszty. Mężczyzna troskliwy i opiekuńczy, taki który przytuli, pocieszy i pogłaszcze po głowie będzie dla kobiety istnym skarbem, którego nie będzie chciała wypuścić z rąk. Oczywiście wtedy kiedy ma również pozostałe osiem cech. Odrobina delikatności nie zaszkodzi żadnemu męskiemu mężczyźnie.

Zdjęcie:  http://karolinabaszak.com/cechy-prawdziwego-mezczyzny/

 Z dziewiątym punktem kończę podpowiadać panom. Wkrótce będę chciała pozmawiać z Wami o kobiecych cechach. Z okazji Dnia Mężczyzny chciałabym męskiemu gronu życzyć właśnie takich cech. Ja rozumiem, że jest Wam ciężko. Kobiety przejmują Wasze role i to one chcą dzisiaj rządzić nie zdając sobie sprawy, że zdołałyby zdziałać więcej nie bezpośrednio u władzy, a przy byciu tuż obok władcy. Nie dajcie się. Bądźcie męscy, waleczni i odpowiedzialni. Bo kobiece kobiety szukają na tym świecie męskich mężczyzn.


Źródło:  http://karolinabaszak.com/cechy-prawdziwego-mezczyzny/

Kontakt z autorem bloga: dm.gierej@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz