niedziela, 22 listopada 2015

Jedzmy jajka pod każdą postacią – ale dlaczego?

Spożywaj je pod każdą postacią : na twardo, na miękko w formie  jajecznicy.
To jedno z najwartościowszych produktów – zawiera minerały i witaminy, miedzy innymi cynk, który chroni nas przed infekcjami i przyspiesza gojenie ran, znajduje się w nich żelazo, które jest bardzo ważnym składnikiem krwi.

JEDZMY JAJKA pod każdą postacią – ale dlaczego?


Jajko jest doskonałym źródłem białka, ciekawostką jest ,że większa ilość znajduję się właśnie w żółtkach, a nie białku. Białko z jaja przyswaja się w 94 % dlatego idealnie buduję nasze mięśnie i podnosi odporność.
Jajka to również bogate źródło witaminy A, E, D i K oraz B2 i B12, kwasu pantotenowego i składników mineralnych: fosforu, potasu, wapnia, żelaza, magnezu. W żółtku jest luteina, która chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej i poprawia widzenie.

Jajka służą do leczenia chorób układu krążenia, obniżają cholesterol !
Najlepiej przyswajalnymi dla nas są jaja gotowane na miękko do 4 min, zbyt długie gotowanie może powodować wyniszczenie wartości odżywczych białka i witamin do minimum.

Jajko na miękko – 74 kcal – 6 g tłuszczu

Jajko na twardo -79 kcal – 5 g tłuszczu

Jajecznica – 108 kcal – 8 g tłuszczu

Jajko sadzone – 128 kcal – 11g tłuszczu

Bardzo dobrze łączyć sobie jajka ze szczypiorkiem, gdyż jajka mogą powodować zakwaszenie organizmu a szczypiorek właśnie nie dopuści do tego.

 1 jajko surowe – 59 g

83,40 kcal

 Białko-7,5 g

 Węglowodany-0,36 g

 Tłuszcz5,82 g

 Dlatego widzimy ,że jajko sprzyja odchudzaniu i pomaga zachować nam zdrową sylwetkę, jajko może korzystnie wpływać na nasz wzroku dzięki luteinie która znajduję się w żółtku .JEDZMY JAJKA pod każdą postacią!

Żródło: 
http://motywatordietetyczny.pl/2015/02/jedzmy-jajka-pod-kazda-postacia-ale-dlaczego/