sobota, 27 grudnia 2014

Koniec z odbieraniem dzieci z powodu biedy !!!

Odbieranie dzieci rodzicom z powodu biedy, to  nie pojedyncze incydenty. To już przerażająca patologia. Urzędnicy chcąc się pozbyć problemu, składają wnioski  do sądu o odebranie dzieci.  Pracownicy socjalni nie potrafią pomóc ludziom w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Rząd bagatelizując problem  twierdzi, że odbieranie rodzicom dzieci z powodu ubóstwa to „na szczęście jest tylko jeden procent”.

Polska najszybciej w Europie zwalcza biedę, ale co trzecie dziecko wciąż jest nią zagrożone    fot. ©123RF/PICSEL/interia.pl
Polska najszybciej w Europie zwalcza biedę, ale co trzecie dziecko wciąż jest nią zagrożone    fot. ©123RF/PICSEL/interia.pl
Możemy osobiście zadecydować,  czy w przyszłości dzieci będą odbierane rodzinom tylko dla tego, że rodzice nie mają pracy. Fundacja Razem Lepiej przygotowała krótką ankietę, z trzema pytaniami, które posłużą do złożenia projektu obywatelskiego do parlamentu,  jakim jest Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza.  
Odpowiedź na pytania zajmuje niecałą minutę.  
Decyzja w tej ważnej kwestii może zależeć tylko od nas!

Wejdź na link i wypełnij ankietę:

Demokracja bezpośrednia (partycypacyjna) opiera się na założeniu, że obywatele powinni mieć zagwarantowaną możliwość osobistego udziału w procesach sprawowania władzy. W ustroju polskim odnaleźć można dwa jej elementy:
·         referendum,
·         obywatelską inicjatywę ustawodawczą (OIU)