sobota, 15 listopada 2014

Czy Cyganka zapłaci alimenty?

Niezależnie od pogody i pory roku spotkasz Cyganki, które wróżą z kart na rynku Kazimierza Dolnego. Możesz usłyszeć różne wróżby, które zdaniem niektórych są prawdziwe, a według innych nie spełnią się nigdy. Na podstawie przepowiedni możesz ułożyć sobie życie, ale równie dobrze stosowanie się do parad wróżbitki może skończyć się nieplanowanym dzieckiem i rozczarowaniem, gdy mężczyzna z wróżby nie zaakceptuje związku.

Cyganki z Opola Lubelskiego wróżą turystom przebywającym na kazimierskim rynku. Tym razem zbierają pieniądze na buty da córki jednej z nich.  Fot Dariusz Marek Gierej
Cyganki z Opola Lubelskiego wróżą turystom przebywającym na kazimierskim rynku. Tym razem zbierają pieniądze na buty dla córki jednej z nich.  Fot Dariusz Marek Gierej  
Na rynku kazimierskim wróżą głównie Cyganki z Opola Lubelskiego i Włostowic, obecnie ulicy Włostowickiej w Puławach. Wróżki odwiedzają nie tylko kobiety,  lecz również często zaglądają do nich mężczyźni. Często, pełni nadziei, przemierzają długie kilometry, aby usłyszeć dobrą przepowiednię, która może się sprawdzi. Prawdą jest, że wróżby z dawnych lat możesz spełnić tylko ty.

Kazimierz Dolny to miasteczko pełne legend i mitów. Jedna z krążących tu przepowiedni brzmi: „Jeśli kobieta pełna miłości zaprosi młodzieńca do Kazimierza i wyzna mu miłość na rynku, a cyganka powróży z ręki – Miłość przetrwa na wieki”.

Szereg lat temu przygotowałem materiał na temat wróżki z Urzędowa, niepotrafiącej zadać pytań,  na jakie bym jej odpowiedział i nie umiała postawić mi wróżby, która byłaby możliwie prawdziwa. Owa wróżka wróżyła Panom i Paniom z różnych grup społecznych. Uważała, iż jej wróżby zawsze się sprawdzają. Tak samo myśleli ci, którzy przychodzili do niej po wróżbę. Niestety tak nie było, chociaż wróżka słynęła w  okolicach Kraśnika i czasami niektórzy przemierzali długie kilometry, aby usłyszeć to, co chcą.

Wróżka z Urzędowa lubiła snuć opowieści o policjantach, którzy rzekomo korzystali z jej pomocy w wykrywaniu przestępców. Nie wiem, czy podanie koloru oczu i włosów pomogło kiedykolwiek w śledztwie i ujęciu poszukiwanego zabójcy?

Cyganka zapamiętuje osoby i dobrze zadaje pytania, aby postawić zadowalającą kabałę

Opiszę Wam krótką historię dziewczyny, która uwierzyła Cygance i zaplanowała dziecko z mężczyzną, o którym Cyganka wróżyła, że ten mężczyzna będzie jej mężem na długie dni. Niestety, tak się nie stało. Już w piątym miesiącu ciąży mężczyzna oznajmił łatwowiernej, że nigdy nie będą razem. A chodziła do wróżki średnio co dwa miesiące. Powiedziała później: Wydaje mi się, że z czasem wróżbitka zapamiętuje osoby, które proszą ją o wróżbę, toteż przy kolejnej wizycie wraca do ich problemów i tego, co już wcześniej powiedziała. Spora część przepowiedni tej Cyganki sprawdziła się, więc dlaczego ta?

Trochę psychologii i pytania na które sami odpowiadamy

Wróżbitki są dobrymi  psychologami, toteż zadają trafne pytania, na które niejako automatycznie odpowiadamy, zdradzając bezwiednie, co tak naprawdę tkwi w naszej podświadomości. Następnie mówią nam to, co chcemy usłyszeć.

Niestety wróżka alimentów później za nas nie zapłaci, a już w szczególności Cyganki wróżące turystom na kazimierskim rynku.
Mieszkanki Łodzi odwiedzają często Zgierz i Pabianice, chcąc dowiedzieć się o tym, co czeka je w przyszłości. Mieszkanki Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, czy Warszawy równie chętnie korzystają z usług wróżek ze swoich miejscowości lub z  miasteczek, gdzie zamieszkują wróżbitki. W dzisiejszej dobie elektroniki coraz częściej korzystamy z wróżb przesłanych SMS-em.     

To my jesteśmy aktorami naszego życia - Tarot

Wróżby należy traktować jako dobrą zabawę, jeżeli na taką mamy ochotę, związki planujmy  rozsądnie, bo tak naprawdę to my jesteśmy odpowiedzialni za zdarzenia, które nas dotyczą. Cudownych przypadków nie ma, a w szczególności tych z wróżby cyganki.

W  odcinku 74 - Zabójczy tarot z  filmu „Komisarz Alex”, gdy  Leon wróżył   Michałowi Orliczowi kartami tarota, ten ostatni spostrzegł, że karty są znaczone. Miejsce stawiania kabały było bardzo nietypowe i potęgujące nastrój, gdyż było to prosektorium.
Każdy zaś się domyśla, że znaczenie talii Tarota ułatwia „wróżbitom” wybranie, odpowiedniej do sytuacji i potrzeb, karty przepowiedni.

Wróże wróżą nie tylko przy pomocy kart, ale również z  dłoni, określając naszą ścieżkę życiową na podstawie linii papilarnych.  Czy aby prawdziwie?

Chętnie wysłucham Waszych opowieści o wróżbach, które się sprawdziły lub nie.

Kontakt z autorem bloga: dm.gierej@gmail.com