środa, 3 sierpnia 2016

Ludzka pamięć nie jest krucha. Park w Opolu Lubelskim - Odpoczynek jest sztuką

Park w Opolu Lubelskim utworzony po 1905 roku nie miał szczęścia do dobrego gospodarza zawsze był zaniedbywany przez włodarzy.


Staw w centrum parki i płaczące wierzby, które stanowią nieodłączny krajobraz tego miejsca dla mieszkańców Opola Lubelskiego. Fot Dariusz Marek Gierej

Staw w centrum parki i płaczące wierzby, które stanowią nieodłączny krajobraz tego miejsca dla mieszkańców Opola Lubelskiego. Fot Dariusz Marek GierejMinęły długie dni od rewitalizacji Parku w Opolu Lubelskim. Specjalnie dla czytelników mojego bloga, prezentuję kilka zdjęć parku przed rewitalizacją wykonanych aparatem kompaktowym DCS-S730 Sony
Opole Lubelskie - miasto powiatowe i siedziba gminy w województwie lubelskim

Opole Lubelskie (do 1954 gmina Opole) – gmina miejsko-wiejska w województwie lubelskim, w powiecie opolskim, z siedzibą w Opolu Lubelskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie lubelskim.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 17 924 osoby.

Gmina Opole Lubelskie jest największą terytorialnie gminą miejsko-wiejską województwa lubelskiego, a zarazem czwartą co do wielkości terytorium (po gminach: Hrubieszów, Włodawa i Mircze) gminą województwa.